Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał do brata podczas awantury

Data publikacji 03.12.2014

Policjanci interweniowali podczas awantury domowej pomiędzy dwoma braćmi. Starszy z nich strzelał z pistoletu pneumatycznego do młodszego. W ich domu i garażu policjanci znaleźli broń pneumatyczną oraz elementy broni palnej i amunicję.

Policjanci zostali wezwani do miejscowości Pustyny, gdzie miało dojść do awantury między nietrzeźwymi braćmi. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że podczas picia alkoholu dwaj bracia pokłócili się, jeden z nich wyjął pistolet pneumatyczny i zaczął strzelać do młodszego brata. Zaatakowany 25-latek wybiegł z domu po pomoc do sąsiedniego budynku. Po chwili wrócił z ojcem i we dwóch obezwładnili 33-latka.

W trakcie interwencji policjanci znaleźli w ich domu i garażu karabiny i pistolety pneumatyczne oraz elementy broni palnej i 53 sztuki amunicji różnego kalibru bez wymaganego zezwolenia. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. Badanie na zawartość alkoholu wskazało w ich organizmach od promila do prawie 3 promili.

33-latek, jego 25-letni brat i 58-letni ojciec zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu i złożeniu wyjaśnień 25-latek został zwolniony. Zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia usłyszeli ojciec i jego starszy syn. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony