Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces policyjnych biegaczy

Data publikacji 03.12.2014

29 listopada w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się 11 Maraton Komandosa. Zawody zostały rozegrane na pełnym dystansie maratońskim, czyli 42 km 195 m, na leśnych duktach w okolicach Lublińca. Jest to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, nie tylko ze względu na dystans - przede wszystkim ze względu na to, że do startu dopuszczani są jedynie zawodnicy w pełnym umundurowaniu, wysokich służbowych butach i z ważącym 10 kg plecakiem!

W tegorocznej edycji zawodów wystartowało ogółem 441 mundurowych z całego kraju, w tym wielu policjantów – 64. Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku, w składzie  st. asp. Tomasz Matusiak,  podinsp. rezerw. Arkadiusz Herman i  mł. insp. Mirosław Wadera, zajęła 3 miejsce. Kolejną policyjną drużyną była  ekipa z WSPol. w Szczytnnie, która zajęła 5 miejsce.

Najlepszym z policjantów był podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol. w Szczytnie, uzyskując czas 3:33:44 s. Niestety nie udała się próba pobicia własnego rekordu trasy asp. Pawłowi Piotraschke ze Szkoły Policji w  Słupsku (zwycięzcy z roku 2010 ), który na 23. kilometrze musiał zejść z trasy z uwagi na uraz nogi, mimo iż w połowie dystansu prowadzili razem z późniejszym zwycięzcą por. Piotrem Szpigel z JW 2980 Braniewo, który uzyskał na mecie niesamowity czas 2:55:40, poprawiając dotychczasowy rekord o  ponad 10 min.

Maraton Komandosa był trzecim i ostatnim biegiem zaliczanym do klasyfikacji „Szlema”, do którego liczona jest suma czasów z trzech ekstremalnych biegów, tj. „Biegu katorżnika, „Biegu o nóż komandosa” i właśnie „Maratonu Komandosa”. Tytuł najlepszego zdobył,  z łącznym czasem 5:55:15 s., podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol. w Szczytnie.

Zwycięzcy zostali uhonorowani i nagrodzeni pucharami i ryngrafami przez gen. dyw. Romana Polko, dowódcę Jednostki Wojskowej Komandosów płk. Wiesława Kukułe i prezesa WKB Meta Lubliniec chorż. szt. Zbigniewa Rosińskiego.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i wszystkim naszym kolegom, którzy zdecydowali zmierzyć się z tak  bardzo trudnym i wymagającym wyzwaniem, życząc jednocześnie dalszych zawodowych i sportowych sukcesów.

mł. insp. Tomasz Kubicki, Kierownik Reprezentacji Lekkoatletycznej KGP

Powrót na górę strony