Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej zabezpieczyli ponad 2 tys. litrów alkoholu

Data publikacji 03.12.2014

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli ponad 2 tys. litrów spirytusu. Kontrabanda odnaleziona została w jednym z garaży na Kalinowszczyźnie oraz w dostawczym samochodzie. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina w wieku 33 i 40 lat oraz 28-letniego mieszkańca Łodzi. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są ponad 100 tys. złotych.

Policjanci z II Komisariatu w Lublinie wspólne z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białej Podlaskiej i Grupy Mobilnej w Zamościu zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do realizacji doszło wczoraj na osiedlu Kalinowszczyzna w Lublinie.

Kiedy wcześnie rano przed jednym z garaży pojawili się dwaj mężczyźni, a chwilę później podjechał tam samochód marki Fiat Ducato, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Trzej mężczyźni, w wieku od 28 – 40 lat, zostali zatrzymani w momencie wyładunku towaru z samochodu.

Podczas przeszukania w garażu zabezpieczono blisko 600 litrów alkoholu.  Kolejny bezakcyzowy towar odnaleziony został w samochodzie. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 2 tys. litrów. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są ponad 100 tys. zł.

Dwaj mieszkańcy Lublina po wykonaniu czynności zostali zwolnieni. W dalszym ciągu policjanci prowadzą czynności procesowe z 28 letni mieszkańcem Łodzi. Mężczyzna odpowiadać będzie z kodeksu karno-skarbowego. Grozić mu może do trzech lat pozbawienia wolności i kara grzywny. Dodatkowo odpowie za wykroczenie. 28-latek kierował samochodem, nie mając uprawnień do kierowania.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony