Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za zabezpieczenie Święta Niepodległości

Data publikacji 03.12.2014

Dnia 3 grudnia w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Piasecznie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której uhonorowano funkcjonariuszy szczególnie zasłużonych przy zabezpieczeniu tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Wyróżnienia policjantom wręczyli szefowa MSW, Pani Teresa Piotrowska oraz Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Marek Działoszyński.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli również Pierwszy Zastępca KGP, nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz Komendant Stołeczny Policji, insp. Michał Domaradzki, 110 policjantów otrzymało nagrody za wzorową realizację zadań związanych z zabezpieczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Byli to funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Wojewódzkich Policji w Łodzi, Olsztynie, Bydgoszczy, Białymstoku, Kielcach, Lublinie i Radomiu.

Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, podziękował policjantom za zaangażowanie, jakim wykazali się podczas zabezpieczeń 11 listopada. Podkreślił również, że chociaż podczas zamieszek ucierpiało 51 policjantów, to działania funkcjonariuszy były w pełni profesjonalne i nikt nie dał się sprowokować chuliganom.

Do obecnych na sali zwróciła się również Pani Minister Teresa Piotrowska: „To dla mnie ogromny zaszczyt móc być tu dzisiaj z Wami i móc choć w ten skromny sposób podziękować za to, że 11 listopada, kiedy większość Polaków świętowała, cieszyła się z tego najpiękniejszego i najważniejszego święta niepodległej Rzeczpospolitej, Wy zdawaliście kolejny egzamin i zdaliście go naprawdę doskonale”. Pani Minister podziękowała funkcjonariuszom za ich służbę na ulicy, w centrach dowodzenia oraz za miesiące przygotowań przed zabezpieczeniem Święta Niepodległości. Jak dodała, dzięki profesjonalizmowi Policji: „dzisiaj ja, jako Minister Spraw Wewnętrznych, mogę podnosić wysoko czoło i mówić: tak, mamy najlepszą Policję, najlepszych policjantów, mamy zdeterminowanych ludzi, którzy chcą bronić tych obywateli, którzy przychodzą na tego typu uroczystości z dobrą intencją; ale ci, którzy chcą walczyć z policjantami i zagrażają innym, muszą ponosić srogą odpowiedzialność.” Na koniec Pani Minister dodała: „Tą postawą, tym, co się wydarzyło 11 listopada, zasłużyliście na wdzięczność Polaków”.    

 (KGP / mb)

fot. Marek Krupa

Powrót na górę strony