Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje dla bohaterskiego policjanta

Data publikacji 04.12.2014

Podkomisarz Michał Godyń – policjant, który odnalazł 2-letniego Adasia z małopolskich Racławic, odebrał gratulacje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa małopolskiego garnizonu z bohaterskim policjantem.

Tą historią, z małopolskich Racławic, żyła cała Polska. W nocy z soboty na niedzielę (29/30.11.)  2-letni chłopiec wyszedł  z domu i przez kilka godzin przebywał na zewnątrz na kilkustopniowym mrozie. O zaginięciu dziecka zaalarmowała babcia, pod której opieką był wnuczek. Chłopca poszukiwali policjanci i strażacy. W niedzielę, około godz. 8:00, kilkaset metrów od domu,  wyziębionego chłopca odnalazł policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej – zastępca komendanta komisariatu Policji w Krzeszowicach, podkom. Michał Godyń. Funkcjonariusz od razu zaniósł wyziębione dziecko do najbliższego domu i przystąpił do udzielenia pomocy przedmedycznej.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek pogratulował  podkom. Michałowi Godyniowi  profesjonalizmu w działaniu.  Komendant podkreślił, że w tej konkretnej sytuacji, z uwagi na panujące warunki atmosferyczne najważniejsze było jak najszybsze dotarcie do chłopca, dlatego też zdecydowane i szybkie działanie policjanta pomogło uratować życie dziecka. Szef małopolskiej Policji podziękował funkcjonariuszowi za  jego postawę i życzył dalszych sukcesów w służbie.

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony