Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o bandycką windykację zatrzymani

Data publikacji 04.12.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kilka osób związanych z firmą windykacyjną, która odzyskiwała długi prawdopodobnie w sposób niezgodny z prawem. Do tej pory sześć osób usłyszało zarzuty, a trzy z nich przebywają w areszcie. Prawdopodobnie jest większa liczba pokrzywdzonych. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z CPŚP wykonują czynności w śledztwie nadzorowanym przez szczecińską prokuraturę okręgową. Sprawa dotyczy właściciela i pracowników firmy windykacyjnej „Sęp Windykacje”. Firma ta przyjmowała zlecenia od wierzycieli (firm i osób) i zajmowała się odzyskiwaniem długów na terenie zachodniopomorskiego. Śledczy ustalają, czy odzyskiwanie zadłużeń przez przedstawicieli firmy windykacyjnej odbywało się w sposób zgodny z prawem.

Od marca tego roku do śledczych wpłynęło kilka zawiadomień dotyczących przestępczych działań podjętych przez pracowników i osoby współpracujące z firmą „Sęp Windykacje” przy odzyskiwaniu zadłużeń, z użyciem gróźb karalnych.

Do tej pory działanie sprawców zakwalifikowano m.in. jako kradzież rozbójniczą, wymuszenie zwrotu wierzytelności oraz podpalenie. To ostatnie dotyczy pożaru pawilonu handlowego, który miał miejsce na początku września br. w Szczecinie. Sprawcy kilka dni po podpaleniu wrócili w to samo miejsce z zamiarem podpalenia innego pawilonu. Wtedy współpracujący z CBŚP policjanci z KP Szczecin Pogodno zapobiegli przestępstwu i zatrzymali czterech mężczyzn, przy których zabezpieczono łatwopalną ciecz oraz inne przedmioty służące do wzniecenia pożaru.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały jeszcze trzy osoby, w tym właściciel firmy windykacyjnej oraz jego współpracownicy. Wobec trzech z szóstki podejrzanych sąd zastosował tymczasowe areszty, pozostali są pod policyjnym dozorem.

Śledczy ustalają, czy w sprawie poszkodowanych jest więcej osób. Osoby czujące się pokrzywdzone przez firmę „Sęp Windykacje” proszone są kontakt w godz. 8:00 – 15:00 z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie pod numerem telefonu: 91 48 49 665 lub z policjantem CBŚP pod numerem telefonu: 91 8216 874.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony