Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli kilkaset porcji amfetaminy i marihuany – podejrzani wpadli podczas transakcji

Data publikacji 04.12.2014

Funkcjonariusze z powiatu świdnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Sprawca został zatrzymany w trakcie sprzedaży narkotyków. W sumie policjanci zabezpieczyli u niego ponad pół tysiąca porcji amfetaminy i marihuany. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie zauważyli dwie podejrzanie zachowujące się osoby. Obserwowani mężczyźni o trzeciej nad ranem przebywali w samochodzie zaparkowanym na jednym z miejskich parkingów. Na widok patrolu podchodzącego do samochodu mężczyźni odrzucili paczuszki, które posiadali przy sobie. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili saszetki, a w nich biały proszek oraz susz. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że w zabezpieczonych woreczkach znajdowały się substancje odurzające. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 500 porcji amfetaminy i 90 porcji marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Jak ustalili funkcjonariusze, 28-latek sprzedawał narkotyki 20-latkowi. Starszemu mężczyźnie zostały przestawione zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony