Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długa lista zarzutów

Data publikacji 04.12.2014

Inowrocławscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Gniewkowo, podejrzanego o kradzieże samochodów. W efekcie pracy śledczych, mężczyzna usłyszał łącznie 14 zarzutów popełnienia tego typu przestępstw. Sprawa na tym się nie kończy, a kryminalni skrupulatnie analizują inne tego typu sprawy.

Inowrocławscy policjanci od września do listopada otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach samochodów. Ginęły głównie pojazdy marki fiat ducato i vw transporter. Rozwikłaniem spraw zajmowali się kryminalni, którzy po systematycznej i żmudnej pracy zebrali pokaźny materiał dowodowy. Analiza każdego zgłoszonego przypadku, zabezpieczone ślady i wiedza na temat osób, które mogły mieć związek z kradzieżami, zaprowadziły policjantów na teren gminy Gniewkowo. Tam dwa dni temu (2.12.2014 r.) mundurowi wkroczyli do jednego z mieszkań i zatrzymali podejrzewanego 23-latka. Wkrótce też usłyszał on długą listę zarzutów.

Jak wynika ze zgromadzonych w aktach spraw materiałów, 23-latkowi policjanci postawili łącznie 14 zarzutów w 13 postępowaniach związanych z kradzieżami pojazdów. Ustalono też, jak działał „amator” fiatów ducato i vw transporterów. Upatrywał sobie uprzednio wcześniej pojazd na terenie Inowrocławia, a po mieście poruszał się z narzędziami wytworzonymi przez siebie. Za ich pomocą otwierał drzwi samochodów, uruchamiał je i wyjeżdżał poza miasto. Tam „pozbywał się” aut, które najwyraźniej musiał ktoś dalej przejmować. Wartość skradzionego mienia wynosi łącznie ponad 134 tysiące złotych.

Wczoraj (03.12.2014 r.) podejrzany został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty i zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Ma również zakaz opuszczania kraju. Sprawa na tym się nie kończy. W dalszym ciągu śledczy gromadzą i analizują dotychczasowe ustalenia dotyczące innych tego typu przestępstw.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony