Sierż. Ilona Działa nominowana w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego

Data publikacji 05.12.2014

Sierż. Ilona Działa, policjantka z IV Komisariatu Policji w Lublinie, została nominowana w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Plebiscyt organizują: "Dziennik Wschodni", TVP Lublin, Radio Lublin i Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Nasza policjantka od 20 lat trenuje Taekwon – Do, a startując w mistrzostwach, udowadnia, że należy do światowej czołówki. Sięgając po medale w walkach oraz układach formalnych, kolejny raz udowodniła swoją wszechstronność.

Sierż. Ilona Działa znalazła się w gronie 25 sportowców Lubelszczyzny, którzy w sms-owym głosowaniu czytelników "Dziennika Wschodniego"  ubiegać się będą  o tytuł najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Policjantka, która pełni służbę w Komisariacie IV Policji w Lublinie, po  pracy  zmienia mundur na biały tobok i  trenuje Taekwon – Do. Jako zawodniczka  MKS Lewart AGS Lubartów tym sportem zajmuje się już od 20 lat.

W dorobku sportowym naszej koleżanki znajduje się pokaźna kolekcja medali i zdobytych tytułów. Zawodniczka w tym roku została podwójną wicemistrzynią Europy seniorek. W październiku, w stolicy Węgier - Budapeszcie, w  VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF nasza funkcjonariuszka wywalczyła łącznie cztery medale. Indywidualnie: srebrny medal w układach II Dan i brązowy w walkach w kat. -56 kg. Drużynowo: złoty krążek w układach oraz srebrny -  w walkach.

Z kolei w czerwcu w XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF w Częstochowie Ilona obroniła tytuł Mistrzyni Polski w układach indywidulanych kobiet II Dan. Nasza policjantka zdobyła także srebrny medal w konkurencji walki kobiet w kat.- 56 kg.

W maju b.r. Ilona Działa udowodniła, że należy do światowej czołówki Taekwon - Do. Policjantka reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF, które odbyły się miejscowości Riccione we Włoszech. W konkurencjach indywidualnych Ilona  dwukrotnie stawała na podium mistrzostw. Srebrny medal wywalczyła w walkach w kat. - 56kg oraz srebrny medal w układach  formalnych II Dan. W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach oraz srebrny medal w układach. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji.

Warto podkreślić, że Ilona Działa została również laureatką Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Lubartowa w 2011 roku, który zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury i Tygodnik „Lubartowiak”.

Głosowanie rozpoczęło się 1 grudnia i potrwa do  27 stycznia 2015 roku, do godz. 12.00

Żeby oddać ważny głos w plebiscycie należy wysłać SMS-a o treści "SPORT.nr kandydata” pod numer 72466 lub wypełnić, a następnie dostarczyć do siedziby redakcji kupon, drukowany codziennie na łamach "Dziennika Wschodniego". Zarówno w SMS-ie, jak i kuponie, można podać nazwisko tylko jednego kandydata. Głosy oddane za pośrednictwem SMS-ów i kuponów mają jednakową wagę.

Żeby zagłosować na Ilonę Działa należy wysłać sms o treści SPORT.4 pod numer 72466.

Najlepsza dziesiątka plebiscytu ogłoszona zostanie 30 stycznia podczas Wojewódzkiego Balu Sportowca.