Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili uprawę konopi

Data publikacji 05.12.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego bialskiej komendy ujawnili w Janowie Podlaskim uprawę konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na poddaszu budynku gospodarczego rosło 75 roślin o wysokości do 70 cm z rozwiniętymi już kwiatostanami. Kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia właściciela posesji, 42-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego.

Policjanci na posesję weszli we wczesnych godzinach rannych. W trakcie przeszukania poddasza budynku gospodarczego funkcjonariusze znaleźli uprawę konopi indyjskich. W oklejonym folią i ocieplonym pomieszczeniu, pod specjalnymi lampami i ekranami odbijającymi ciepło, rosło w donicach 75 roślin. Wszystkie miały już w znacznym stopniu rozwinięte kwiatostany. Plantacja miała sterowaną elektrycznie temperaturę i wilgotność, a powietrze oczyszczały specjalne filtry połączone z kominem budynku. W pomieszczeniu było schludnie i czysto.

Po zabezpieczeniu roślin i służącego do ich uprawy osprzętu, policjanci zatrzymali podejrzewanego o prowadzenie tej uprawy właściciela posesji. Jutro 42-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego zostanie doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego. Mężczyzna nie był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

(KWP w Lublinie / ap)

Film Policjanci ujawnili uprawę konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci ujawnili uprawę konopi (format flv - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony