Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez skrupułów oszukiwali metodą „na wnuczka”

Data publikacji 05.12.2014

Zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy oszukali przynajmniej cztery osoby metodą „na wnuczka”. Mężczyźni zostali zatrzymani w Starogardzie Gdańskiem, gdy przekazywali sobie pieniądze z oszustwa dokonanego kilka godzin wcześniej w Złotnikach Kujawskich, w województwie kujawsko-pomorskim.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od dłuższego czasu prowadzili działania mające na celu identyfikowanie osób mających związek z oszustwami „na wnuczka”. W środę (3.12.2014 r.) na terenie Starogardu Gdańskiego zatrzymali podczas przekazywania sobie pieniędzy dwóch mężczyzn. 22-latek, który jak wynika z ustaleń policjantów był tzw. „odbierakiem”, dawał 17 tys. złotych 32-latkowi.

Kilka godzin wcześniej pieniądze te 22-latek dostał od 75-latki ze Złotnik Kujawskich, do której oszuści zadzwonili podając się za syna kobiety oraz policjanta, prosząc o co najmniej 25 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z rzekomym wypadkiem drogowym, który miał spowodować syn pokrzywdzonej.  75-latka dała 17 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, tego samego dnia, sprawcy próbowali oszukać jeszcze przynamniej trzy osoby: 79-letnią mieszkankę Złotnik Kujawskich, 75- i 72-letnią mieszkanki Inowrocławia. Tam tak samo „pod legendą” rzekomego wypadku drogowego spowodowanego przez członka rodziny tych kobiet, chcieli dostać odpowiednio 35 tys. zł i 40 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni, 22-latek z Bydgoszczy i 32-latek z powiatu wejherowskiego, trafili do policyjnego aresztu w Inowrocławiu. Tam policjanci pionu kryminalnego przedstawili im zarzuty dokonania oraz usiłowania dokonania oszustwa czterech osób.

Dziś (5.12.2014 r.) podejrzani trafią do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu, gdzie prokurator zdecyduje o ich dalszym losie.

Policjanci pracujący nad tą sprawą będą ustalać z kim współpracowali zatrzymani mężczyźni i czy oszukali, tą metodą, również inne osoby.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony