Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa zlikwidowana

Data publikacji 05.12.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Śledczy, na strychu wynajmowanego przez nich domu, znaleźli nielegalną uprawę. Policjanci zabezpieczyli 20 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, sprzęt do ich uprawy oraz prawie 12 tys. złotych w gotówce. Zatrzymanym może grozić teraz nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z CBŚP i KMP w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 2 grudnia weszli do jednego z domów w powiecie opolskim. Śledczy podejrzewali, że mieszkający tam mężczyźni mogą posiadać narkotyki.

Na strychu domu policjanci znaleźli uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 20 krzewów w różnych fazach wzrostu oraz sprzęt do ich uprawy. Podczas przeszukania domu śledczy znaleźli i zabezpieczyli prawie 12 tys. złotych w gotówce. 21 i 23-latek, którzy wynajmowali dom zostali zatrzymani.  

Według policjantów ci dwaj mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego swoją przestępczą działalność prowadzili od sierpnia tego roku. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty uprawy konopi. Starszy z zatrzymanych dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków.  Może im teraz grozić nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ap)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.22 MB)

Powrót na górę strony