Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służyć innym, także własnym zdrowiem

Data publikacji 05.12.2014

Ponad 100 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. To kolejny wymiar służby na rzecz innych, policyjna młodzież chce również podzielić się swoim zdrowiem. Być może dla kogoś z potrzebujących będzie to najpiękniejszy mikołajkowy prezent.

Na terenie Szkoły Policji w Słupsku zorganizowany został punkt, do którego zgłaszali się wszyscy potencjalni dawcy. Od osoby, która chciała zostać dawcą, po wcześniejszym wywiadzie, były pobierane 4 ml krwi, która trafi teraz do Banku Dawców Szpiku. Akcja jest tym bardziej cenna, że osoby, które zadeklarowały chęć podzielenia się swoim szpikiem, będą mogły uratować życie nie tylko komuś w Polsce, ale także w całej Europie.

O zagadnieniach związanych z dzieleniem się własnym szpikiem, a także często mylnych stereotypach, mówili słuchaczom Szkoły Policji przedstawiciele wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W bezpośrednich rozmowach podkreślano, że dobrowolnie złożona deklaracja, jest wyrazem chęci bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Ponad 100 młodych policjantów i policjantek, którzy zarejestrowali się w bazie potencjalnych dawców, ma nadzieję, że sprawią komuś piękny mikołajkowy prezent i podarują coś najcenniejszego – życie.

(SP Słupsk / ap)

Film Służyć innym, także własnym zdrowiem

Pobierz plik Służyć innym, także własnym zdrowiem (format mp4 - rozmiar 22.27 MB)

Powrót na górę strony