Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces poszukiwaczy z CBŚP

Data publikacji 06.12.2014

4 grudnia br. na warszawskim Ursynowie policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali obywatela Turcji Hasana A., który poszukiwany był przez holenderską Policję do odbycia kary za usiłowanie zabójstwa. Teraz mężczyzna zostanie przekazany do Holandii, gdzie odpowie za swój czyn.

Po raz kolejny funkcjonariusze Wydziału I Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji mogą się pochwalić skutecznym i profesjonalnym działaniem. W ciągu zaledwie kilku dni od otrzymania informacji o poszukiwaniach, ustalili i zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 36-letniego obywatela Turcji – Hasana A. Mężczyzna był poszukiwany przez holenderską Policję do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa.

Do zatrzymania doszło na warszawskim Ursynowie, gdzie mężczyzna mieszkał. Na terenie Polski przebywał legalnie. Prowadził działalność gospodarczą, ożenił się z obywatelką naszego kraju. 

Jest to kolejny w tym roku sukces policjantów Wydziału I Zarządu III CBŚP, którzy zajmują się ustalaniem osób poszukiwanych i ukrywających się przed organami ścigania. Wydział powstał w czerwcu 2011 roku, a jego pierwszym Naczelnikiem był obecny Zastępca Komendanta CBŚP podinsp. Marek Boroń. Policjanci tej jednostki, nazywani nieoficjalnie "pościgowymi" lub "łowcami cieni", zatrzymali dotychczas łącznie 184 osoby poszukiwane za popełnienie najgroźniejszych przestępstw-103 osoby zostały zatrzymane na terenie Polski, natomiast wobec 80 osób działania pościgowe miały charakter międzynarodowy. 

CBŚP / kb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.1 MB)

Powrót na górę strony