Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie starszemu mężczyźnie

Data publikacji 08.12.2014

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjętej akcji reanimacyjnej, wrocławscy policjanci uratowali życie starszego mężczyźnie, przebywającemu w jednej z sal sądowych. 73-latek nagle stracił przytomność i przestał oddychać. Dzięki akcji reanimacyjnej, prowadzonej aż do przyjazdu karetki pogotowia, udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. Uratowany został przewieziony do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Wykroczeń z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna oraz funkcjonariusze Sekcji II Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przebywając służbowo w budynku sądu przy ul. Poznańskiej, uratowali życie mężczyźnie, mieszkańcowi Wrocławia, znajdującemu się na jednej z sali rozpraw.

Do akcji ratunkowej doszło po tym, jak policjanci chwilę wcześniej uzyskali informację, że 73-letni mężczyzna tam przebywający, nagle zasłabł i stracił przytomność. Podejmując akcję ratunkową, funkcjonariusze stwierdzili, że nie daje on oznak życia. Nie można było wyczuć u niego ani pulsu, ani oddechu.

Policjanci natychmiast podjęli akcję reanimacyjną, którą prowadzili aż do przybycia, wezwanego na miejsce, pogotowia ratunkowego. W wyniku prowadzonej akcji ratowniczej, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Został on dalej karetką pogotowia przetransportowany do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony