Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 08.12.2014

Policjant z jaworskiej komendy powiatowej, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, na podstawie nakazów wydanych przez sądy w Legnicy i Złotoryi, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne oszustwa. Dodatkowo okazało się, że miał on przy sobie narkotyki. Zatrzymany już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi przynajmniej rok i dwa miesiące.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusz, jadąc samochodem, zauważył poszukiwanego. Mężczyzna stał na chodniku w pobliżu jednego z jaworskich lokali rozrywkowych. Aby nie wzbudzić podejrzeń, policjant zaparkował swój pojazd kilkanaście metrów dalej. Chwilę później poszukiwany był już w rękach funkcjonariusza. Mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie próbował uciekać.

O zatrzymaniu funkcjonariusz powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętego mężczyznę swoim kolegom, będącym w służbie. W trakcie sprawdzenia poszukiwanego okazało się, że ma on przy sobie środki odurzające. W jego odzieży, policjanci znaleźli metaamfetaminę.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Jawora. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od kilku miesięcy. Był poszukiwany za liczne oszustwa, na podstawie nakazów wydanych przez sądy w Złotoryi i Legnicy. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a stamtąd trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi rok i dwa miesiące. Dodatkowo odpowie teraz za posiadanie środków odurzających, co może skutkować kolejnymi 3 latami pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony