Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina w lodówce i areszt

Data publikacji 08.12.2014

Policjanci z KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami poznańskiej Izby Celnej zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o wprowadzanie do obrotu na terenie Polski znacznych ilości substancji psychotropowych. Poznaniak w chwili zatrzymania przechowywał w swojej lodówce blisko 2 kg amfetaminy o wartości ok. 57 tys. zł. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za popełnione czyny grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu, zatrzymali Poznaniaka, podejrzanego o wprowadzanie do obrotu na terenie Polski znacznych ilości substancji psychotropowych. Do zatrzymania 42-letniego mężczyzny doszło w Poznaniu. Gdy mundurowi przeszukiwali jego miejsce zamieszkania, w zamrażarce, znaleźli torebkę z blisko 2 kg amfetaminy.

Jak ustali policjanci z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować 19 tys. porcji dilerskich amfetaminy o wartości ok. 57 tys. złotych. 42-latek nie pracował, a z handlu narkotyków uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ponadto Poznaniak był wcześniej notowany w policyjnych kartotekach.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Poznaniu / ap)

Powrót na górę strony