Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 08.12.2014

Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się produkcją nowego typu narkotyku. Stróże prawa wspierani przez funkcjonariuszy CBŚP, przejęli także kompletną linię produkcyjną, kilkaset porcji amfetaminy, nowy narkotyk pico oraz półprodukty. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn - 57-letniego Polaka i 41-letniego Czecha. Są oni podejrzani o produkcję nowego typu środka odurzającego o nazwie pico. Stróże prawa, wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, w trakcie przeszukania pokoju hotelowego w Katowicach, odkryli linię produkcyjną tego narkotyku. Do jego produkcji wykorzystywano składnik odzyskiwany z jednego z dostępnych na rynku leków. Śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt tabletek tego lekarstwa oraz amfetaminę, z której można było przygotować ponad 200 „działek" dilerskich. W działaniach brał również udział funkcjonariusz Izby Celnej w Katowicach, wraz z psem Tilią- labradorką wyspecjalizowaną do poszukiwania narkotyków.

Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa może grozić im kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.37 MB)

Powrót na górę strony