Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy – zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków

Data publikacji 08.12.2014

Policjanci zatrzymali 4 mieszkańców powiatu Krapkowickiego, którzy usłyszeli zarzuty produkcji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli miedzy innymi 2,5 kilograma amfetaminy, ponad 120 krzewów konopi indyjskich oraz w pełni wyposażone pomieszczenia do uprawy marihuany.

19 listopada w Krapkowicach policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechało dwóch 32-latków. Podczas kontroli policjanci ujawnili nasiona konopi indyjskich, doniczki oraz specjalne podłoże z nawozem. Następnie mundurowi przeszukali mieszkania podejrzanych. W garażu jednego z nich zabezpieczyli profesjonalnie wyposażony boks do uprawy konopi indyjskich i 10 krzewów.

Na drugi dzień w Zdzieszowicach kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę. Przy 33-latku policjanci znaleźli folię aluminiową z suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem pokazało, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze przeszukali również pokój w hotelu na terenie województwa opolskiego, w którym kilka godzin wcześniej przebywał mężczyzna. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 2,5 kilograma amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany i 111 sadzonek konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. W jednym z pokoi znajdował się specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany. W trakcie przeszukania budynku policjanci zatrzymali kolejnych 2 mężczyzn. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że jeden z nich, 28-latek, jest poszukiwany do odbycia kary.

Mężczyźni w wieku od 25 do 42 lat usłyszeli już zarzuty produkcji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Poszukiwany 28-latek został przewieziony do zakładu karnego. Wobec 42- i 33-latka na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące, natomiast 32-latek został objęty policyjnym dozorem .

 Za takie czyny mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony