Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Projekt KWP w Szczecinie wyróżniony na Europejskim Konkursie Prewencji Kryminalnej

Data publikacji 09.12.2014

„Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood” - projekt stworzony przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie został uhonorowany wyróżnieniem za inicjatywę i innowację przedsięwzięcia na Konferencji Dobrych Praktyk, która odbyła się na początku grudnia w Rzymie, w konkursie Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości.

We wrześniu 2014r. w MSWA odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej, która oceniała projekty nadesłane w ramach krajowych eliminacji do corocznego konkursu Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECEPA) organizowanej przez Europejską Siec Zapobiegania Przestępczości (EUCPN).

Wśród trzech nadesłanych projektów zdaniem komisji najlepszy był projekt „Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood” przygotowany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, którego przekaz najbliższy był tegorocznemu tematowi konkursu  tj.„ Zapobiegania handlowi ludźmi”. Projekt po przetłumaczeniu na język angielski reprezentował w konkursie Polskę.

W dniach 4-5 grudnia 2014 r. w Rzymie z 27 zakwalifikowanych prac komisja wybrała 20, wśród nich znalazła się też propozycja policjantów z zachodniopomorskiego garnizonu. Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie reprezentowała nadkom. Marzena Maćkowiak – Pluta współtwórczyni projektu. 

Projekt „Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood” otrzymał jedno z dwóch wyróżnień przyznanych przez jury. Komisja uhonorowała polską propozycję specjalnym certyfikatem za innowacyjność projektu, a także rozpropagowanie wiedzy na temat handlu ludźmi w różnych środowiskach np. pedagogów, nauczycieli, rodziców.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony