Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze kokainy zatrzymani

Data publikacji 09.12.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych m.in. o posiadanie i wprowadzanie do obrotu kokainy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 200 gramów tego narkotyku o wartości 44 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi za to przestępstwo do 10 lat więzienia.

5 grudnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, w ramach systematycznie prowadzonych działań rozpracowujących i zwalczających środowisko zajmujące się handlem narkotykami i wprowadzaniem ich na rynek, zatrzymali 4 osoby.

Funkcjonariusze przy samych podejrzanych oraz w miejscach ich zamieszkania i pracy znaleźli ponad 200 gram kokainy o wartości 44 tysięcy złotych. Kokaina była już podzielona na porcje gotowe do sprzedaży. Podczas prowadzonych czynności dodatkowo zabezpieczono ponad 100 tysięcy złotych oraz samochód o wartości 30 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego w wieku od 33 do 42 lat.

Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt. Czwarty z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.43 MB)

Powrót na górę strony