Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śródmiejscy policjanci zabezpieczyli ponad 3000 podróbek

Data publikacji 09.12.2014

Ponad 3000 sztuk podrobionych akcesoriów samochodowych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy sprzedawali „podróbki” na niedzielnej giełdzie. Straty w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów z ustawy o prawie własności przemysłowej może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli na teren giełdy samochodowej przy ulicy Fordońskiej. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o sprzedaż podrobionych akcesoriów samochodowych.

Niezapowiedziana kontrola była podyktowana ustaleniami, z których wynikało, że podczas niedzielnego targu może dochodzić do łamania przepisów z ustawy o prawie własności przemysłowej. Funkcjonariuszy wspomagała również osoba, która prawnie reprezentowała markowe koncerny samochodowe. Podczas tej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 2800 sztuk podrobionych akcesoriów w postaci naklejek, kapsli do alufelg, breloczków, pokrowców na zagłówki, plastikowych znaków z logo auta, a także ponad 450 dywaników samochodowych z logiem pojazdu. Łączne straty, jakie mogły ponieść firmy oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych.

Do spraw zatrzymano 74, 61 i 43-lata, którzy zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Ponadto w mieszkaniu najstarszego policjanci zabezpieczyli urządzenie służące do produkcji naklejek z logami aut.

Śródmiejscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut sprzedaży towaru z podrobionymi znakami towarowymi. Teraz może im grozić do 5 lat więzienia, ponieważ podejrzani uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony