Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali tiry przewożące maszynki do golenia

Data publikacji 09.12.2014

Łódzcy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Pomorza podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się włamaniami do tirów i kradzieżami na masową skalę maszynek do golenia.

Wpadli niemalże na gorącym uczynku po tym, jak skradli towar wartości ponad 220 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej trójki.  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi od pewnego czasu pracują nad sprawami włamań, do których doszło w okresie od marca 2014 roku m.in. na terenie województwa łódzkiego. Łączne straty, na chwilę obecną, szacowane są na ponad 830 tysięcy złotych. 

W nocy 6 grudnia 2014 roku, kryminalni prowadzili działania związane z tym przestępczym procederem. Po godz. 2.00 w nocy ujawnili w okolicach drogi krajowej nr 91, w miejscu gdzie parkują samochody ciężarowe, włamanie do naczepy ciągnika siodłowego. Pojazd transportował maszynki do golenia pobrane z łódzkich zakładów będących jedynym dystrybutorem na Europę.  Postój w tym miejscu rozpoczął około godziny 23.00 w dniu 5 grudnia 2014 roku.

Policjanci mając już pewne rozpoznanie, co do osób mogących mieć związek z tym przestępczym procederem, namierzyli jadące w kierunku Emilii audi A4 na pomorskich tablicach rejestracyjnych. Auto zostało zatrzymane po pościgu. Podróżowało nim trzech mężczyzn w wieku 37, 43 i 47 lat. Dwóch z nich było już wcześniej notowanych za konflikty z prawem.

W tym samym czasie funkcjonariusze zabezpieczyli także porzucone iveco daily. W obu samochodach znaleziono  przedmioty służące do dokonywania przestępstw. Natomiast w skrzyni ładunkowej „dostawczaka” skradzione maszynki wartości ponad 220 tysięcy złotych. Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim sąd tymczasowo aresztował cała trójkę na najbliższe trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa pod kątem podmiotowym i przedmiotowym.

(KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony