Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 09.12.2014

Policjanci z powiatu polkowickiego ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do incydentu doszło na drodze leśnej. 68-letnia rowerzystka została potrącona przez motocyklistę. Na szczęście ranną kobietę znalazły dwie inne osoby. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemkowie ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do całej sytuacji doszło 6 grudnia 2014 roku około 10:00 na drodze leśnej relacji Karpie-Przemków. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił 68-letnią kobietę, która jechała w tym czasie na rowerze. Po zdarzeniu sprawca oddalił się. Na szczęście poszkodowaną znalazły dwie inne osoby, które przejeżdżały w tym miejscu. To one spowodowały, że rowerzystce została udzielona pomoc i została ona przewieziona do szpitala.

Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 24 - latek już usłyszał zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony