Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenia w przestępczość tytoniową

Data publikacji 09.12.2014

W ostatnim czasie policjanci udaremnili trzy przypadki posiadania znacznych ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Dzięki działaniom funkcjonariuszy trefny towar nie trafi do obrotu.

Przewoził 10 tys. paczek bez akcyzy

Mogileńscy dzielnicowi znaleźli w samochodzie 39-letniego mieszkańca Włocławka 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że uszczuplenie Skarbu Państwa przez tę przestępczą działalność wyniosło około 160 tys. złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Realizacja tej sprawy była możliwa dzięki wcześniejszym informacjom, które uzyskali mogileńscy policjanci. Do zatrzymania 39-letniego mieszkańca Włocławka doszło w miniony piątek (5.12.14 r.) na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Żabienko. Tam dzielnicowi zatrzymali do kontroli peugeota 807.

W trakcie sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli w bagażniku 10 tys. paczek papierosów znanej marki, bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nielegalnej działalności 39-latka oszacowane zostały na kwotę około 160 tysięcy złotych.

Mężczyzna  odpowie teraz przed sądem za przestępstwo karnoskarbowe. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

 

Papierosy ukryte pod tapicerką mebli

Blisko 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim w jednym z miejscowych lokali. Kontrabanda była ukryta pod tapicerką przygotowanych do transportu mebli. Działania policjantów były reakcją na zawiadomienie jednego z przewoźników, któremu na granicy francusko-brytyjskiej zarekwirowano samochód z częścią nielegalnego towaru ukrytego w pochodzących z Międzyrzeca meblach.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego działali po uzyskaniu informacji od łódzkiej policji. Tam złożone zostało zawiadomienie właściciela firmy transportowej, który stwierdził, że w załadowanych w Międzyrzecu Podlaskim meblach, na granicy francusko–brytyjskiej znaleziono papierosy. Służby celne zatrzymały w związku z tym przewożony towar, a także samochód, który do tego posłużył.

Podczas przeszukania pomieszczeń lokalu, w którym doszło do załadunku, policjanci znaleźli część mebli, które nie zmieściły się do tego transportu. Pod ich tapicerką także ukryta była kontrabanda. Funkcjonariusze znaleźli łącznie około 1 600 paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wynosi blisko 25 tys. zł.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym osoby odpowiedzialne za przechowywanie bezakcyzowych papierosów, a także pochodzenie i przeznaczenie kontrabandy.

(KWP w Lublinie / ap)

 

Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy w Gromniku

Nielegalny alkohol i papierosy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Ciężkowicach u mieszkającego w Gromniku 62-latka. Funkcjonariusze przejęli 1740 sztuk nieposiadających znaków skarbowych akcyzy papierosów oraz 5,5 litra napojów alkoholowych. Ustalili też, że mężczyzna zajmował się sprzedażą nielegalnego trunku.

Pracujący nad sprawą policjanci z Ciężkowic podejrzewali 62-latka o posiadanie kontrabandy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Kiedy weszli do zajmowanego przez niego pomieszczenia ujawnili 87 paczek papierosów bez akcyzy, półlitrową butelkę oraz 5-litrowy pojemnik z cieczą o zapachu alkoholu.

Wiadomo, że mężczyzna zajmował się sprzedażą napojów alkoholowych. Policjanci ustalają teraz wartość strat, jakie z tytułu nieodprowadzonego podatku poniósł Skarb Państwa, zaś zabezpieczona ciecz zostanie poddana badaniu.

Jeśli okaże się, że jest to alkohol, mężczyzna odpowie za przechowywanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru. Grozi za to do 2 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony