Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na stację paliw

Data publikacji 09.12.2014

Krótka informacja o napadzie pozwoliła na szybkie i skuteczne działanie policjantów. W wytypowaniu osoby mogącej brać udział w zdarzeniu ważną rolę odegrali w niedzielny wieczór dyżurni gorzowskiej komendy Miejskiej. Krótko po napadzie, do którego doszło na jednej ze stacji paliw, wytypowali sprawcę i wzorowo skoordynowali działania podległych służb. Zatrzymany 22-latek odpowie za rozbój.

Skuteczność policjantów często zależy od oficera dyżurnego jednostki. Musi on szybko podejmować decyzję o rozmieszczeniu służb w razie zaistnienia zdarzenia kryminalnego. Wieloletnia praca w różnych wydziałach oraz znajomość miasta zaprocentowała w minioną niedzielę (7 grudnia br.).

Tego dnia przed godziną 22, dyżurny gorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na stację paliw przy ul. Walczaka. Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. Funkcjonariusze ustalili, że do budynku stacji wszedł młody mężczyzna i trzymając w ręku przedmiot, który wyglądał jak broń, zażądał wydania pieniędzy. Podczas gdy policjanci poszukiwali sprawcy w okolicy miejsca zdarzenia, w gorzowskiej komendzie dyżurny prowadził kolejne ustalenia. Doprowadziły one do wytypowania osoby, która w tym napadzie mogła brać udział.

Nieoznakowany patrol został wysłany w miejsce, gdzie mógł się poruszać typowany sprawca. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, którego po chwili zatrzymali. Miał przy sobie około 3 tys. zł., które mogły pochodzić z rozboju. Mężczyzna mimo swojego młodego wieku jest już znany funkcjonariuszom. 22-letni mieszkaniec Gorzowa został przewieziony do komendy, gdzie spędził noc. W tym samym czasie policjanci odnaleźli w kontenerach na śmieci części odzieży, która należała prawdopodobnie do sprawcy napadu. W okolicznym pasie zieleni funkcjonariusze zauważyli atrapę broni. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i mogą posłużyć jako dowody.

Mężczyzna po przesłuchaniu usłyszał zarzut rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat więzienia. Funkcjonariusze będą wnioskować o tymczasowy areszt dla 22-latka.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

 

Powrót na górę strony