Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież samochodu i paserstwo

Data publikacji 09.12.2014

Trzy osoby zatrzymali lubińscy policjanci w związku z kradzieżami samochodów. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 100 tysięcy złotych. To efekt realizacji sprawy z poprzedniego okresu.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy i Komisariatu Policji w Ścinawie przez ostatnie kilkanaście dni prowadzili czynności wymierzone w przestępczość samochodową. Efektem ich działań są trzy osoby zatrzymane oraz dwa odzyskane samochody o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej i na podstawie zebranych informacji ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego mogą być demontowane samochody pochodzące z kradzieży. Ich podejrzenia potwierdziły się. Sprawę realizowali policjanci ze Ścinawy. Po wejściu na wskazaną posesję oraz sprawdzeniu pomieszczeń garażowych, funkcjonariusze odnaleźli zdemontowany już samochód marki Audi A6. Jego wartość rynkową oszacowano na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut paserstwa.

Kolejne zatrzymania są wynikiem realizacji czynności do sprawy z poprzedniego okresu. Na początku listopada policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli samochód o wartości rynkowej ponad 70 tysięcy złotych. Ten usłyszał zarzut paserki.

Funkcjonariusze dalej pracowali nad tą sprawą. Na podstawie zebranych informacji oraz po przeanalizowaniu materiału dowodowego ustalili, że sprawcami kradzieży pojazdu, która miała miejsce na terenie Niemiec są dwaj mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 25 i 27 lat. Zostali oni zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a jeden z nich na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Funkcjonariusze wraz z prokuratorem w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności prowadzonych spraw oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / ap)

 

Film Zatrzymani za kradzież samochodu i paserstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za kradzież samochodu i paserstwo (format flv - rozmiar 6.54 MB)

Powrót na górę strony