Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże aut

Data publikacji 10.12.2014

Gorzowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież trzech samochodów na terenie Polski i Niemiec. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. 32-latkę objęto policyjnym dozorem a 27-letni mieszkaniec Gorzowa trafi do zakładu karnego za wcześniej popełnione przestępstwa. Grozi mu do 15 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Do gorzowskich policjantów zgłosiła się osoba, której skradziono auto. Właściciel daihatsu przekazał, że 27 listopada br. zostawił pojazd na parkingu przy ul. Bohaterów Lenino. Kiedy wrócił po dwóch godzinach, auta już nie było. Funkcjonariusze prowadzili pierwsze ustalenia, gdy do gorzowskiej komendy zgłosił się kolejny pokrzywdzony. Okazało się, że i jego auto zniknęło z parkingu, ale w innym rejonie miasta. Pozostawione na parkingu przy ul. Olimpijskiej suzuki skradziono 28 listopada. Zebrane informacje pozwoliły na wytypowanie osób mogących brać udział w obydwu zdarzeniach.

8 grudnia funkcjonariusze Komendy Miejskiej zatrzymali kobietę i mężczyznę, mieszkańców Gorzowa. Mieli informacje, że mężczyzna jest także poszukiwany i ma zasądzoną karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Mundurowi ustalili, że skradzione daihatsu i suzuki zostały sprzedane na złom. Przy mężczyźnie ujawniono paszport, który nie należał do niego, a którym mógł posłużyć się do wynajęcia lawety.

Obydwoje zatrzymani podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. 32-latce przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży trzech samochodów. Kobieta została oddana pod policyjny dozór. 27-latek odpowie za skradzione pojazdy, a także przywłaszczenie paszportu. Ponieważ popełnił kolejne przestępstwa w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal będą prowadzić czynności w tej sprawie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Powrót na górę strony