Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odważna kobieta ujęła przestępcę drogowego

Data publikacji 10.12.2014

Wczoraj mieszkanka Pińczowa samodzielnie ujęła 56-letniego mężczyznę, wobec którego miała podejrzenie, iż kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i poinformowała o tym dyżurnego Policji. Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec pow. pińczowskiego miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Wczoraj po południu, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie otrzymał zgłoszenie od kobiety kierującej pojazdem, dotyczące podejrzanego zachowania się innego kierującego samochodem osobowym, jadącym tuż przed nią.

Całe zdarzenie miało swój początek w rejonie miejscowości Skrzypiów, gdzie, jak wynika z relacji kobiety i pierwszych ustaleń policjantów, nietrzeźwy kierowca audi zajechał kobiecie drogę, zmuszając ja do zjechania na pobocze.
Kobieta poinformowała telefonicznie dyżurnego jednostki Policji i postanowiła pojechać za kierowcą wspomnianego samochodu śledząc jego tor jazdy.

Siedzący za kierownicą audi jechał całą szerokością drogi, momentami zjeżdżając do osi jezdni i na pobocze. Wzbudziło to w zgłaszającej obawę, że niewątpliwie kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kobieta postanowiła doprowadzić osobiście całą sprawę do końca i uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu. Będąc w ciągłym kontakcie z dyżurnym Policji, informowała go na bieżąco w jakim kierunku jedzie kierowca podejrzanego samochodu, a pasażerka pojazdu, z którą jechała, rejestrowała wszystko swoim telefonem komórkowym.

Po zatrzymaniu, zachowując zimną krew, młoda kobieta odważnie podeszła do samochodu i po ocenie zachowania znajdującego się za kierownicą auta mężczyzny i wizualnym potwierdzeniu, że kierujący najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu, zabrała mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Pozostała przy pijanym mężczyźnie do czasu przybycia policjantów, cały czas obserwując jego zachowanie.

Już podczas wstępnych czynności wykonywanych na miejscu przez funkcjonariuszy okazało się, że 56-letni mieszkaniec gminy Pińczów jest pod działaniem alkoholu. Policjantom nie umknął również fakt, że to jego nie pierwszy tego typu wyczyn. W październiku bieżącego roku dopiero co odzyskał prawo jazdy utracone za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. W przeszłości również zatrzymane miał prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Odważna kobieta, po spełnieniu swojego obywatelskiego obowiązku stawiła się w komendzie Policji, gdzie przekazała zarejestrowany przez siebie materiał do dalszej analizy i dokładnie opisała przebieg całego zdarzenia.

Stanowcza reakcja kobiety to nieczęsty przypadek i jakże godny podziwu. Policjanci, którzy wykonywali czynności w tej sprawie długo będą wspominać upór i determinację kierującej, dla której poszanowanie przepisów prawa to nie tylko słowa. Swoim działaniem pokazała w praktyce, że nie można być obojętnym, widząc, jak ktoś zagraża innym użytkownikom i stanowi potencjalne niebezpieczeństwo na drodze.

Mężczyźnie również tym razem zostało zatrzymanie prawo jazdy, a za popełnienie kolejnego przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KWP w Kielcach / ap)

Film Odważna kobieta ujęła przestępcę drogowego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odważna kobieta ujęła przestępcę drogowego (format flv - rozmiar 16.62 MB)

Powrót na górę strony