Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o kradzież mienia o wartości 100 tys. złotych

Data publikacji 11.12.2014

Kryminalni z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do lokalu po byłej dyskotece. Poszkodowany swoje straty wycenił na 100 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku policjanci z Dobrzenia Wielkiego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia po byłej dyskotece. Sprawcy skradli między innymi telewizor, monitory oraz sprzęt elektroniczny i nagłaśniający do prowadzenia imprez muzycznych. Poszkodowany swoje straty wycenił na prawie 100 tysięcy złotych.

Śledczy wytypowali trzech mieszkańców powiatu opolskiego, mogących mieć związek ze sprawą. Policjanci przeszukali mieszkania zajmowane przez typowanych mężczyzn. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli część skradzionego mienia, między innymi telewizor oraz sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

Mężczyźni w wieku od 25 do 45 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu w Dobrzeniu Wielkim. Tam usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kluczborku.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony