Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sulęcińscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na kantor

Data publikacji 11.12.2014

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali sprawców napadu na kantor w Torzymiu. Mężczyźni odpowiedzą też za kradzież z włamaniem do pomieszczenia firmy ubezpieczeniowej. Wobec 20- i 21-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Obydwu sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Sulęcinie w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do firmy ubezpieczeniowej oraz napadu na kantor w Torzymiu. Dwaj mężczyźni, 20-letni mieszkaniec gminy Sulęcin i 21-letni mieszkaniec Świebodzina, 5 grudnia zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki w Sulęcinie.

Jak potwierdzili policjanci, do pierwszego ze zdarzeń doszło w nocy 2 grudnia 2014 r. Wówczas sprawca włamał się do pomieszczenia biurowego firmy ubezpieczeniowej i z kasety zabrał 15 tys. złotych. Do kolejnego przestępstwa z udziałem tych samych sprawców doszło 4 grudnia, również w Torzymiu. Około godz. 23, jeden z mężczyzn wszedł do kantoru wymiany walut. Używając przemocy, szarpiąc i popychając pracownika kantoru zmusił go do wydania 5 tys. Euro i 30 tys. złotych. Następnie wybiegł z pomieszczenia i obydwaj mężczyźni odjechali samochodem.

6 grudnia zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz rozboju. Jak wynika z ustaleń jeden ze sprawców już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się do popełnionych przestępstw. Następnego dnia wobec 20 i 21-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Większa część pieniędzy została przez policjantów odzyskana. Za pozostałą kwotę mężczyźni kupili samochody osobowe, które zostały już zabezpieczone przez Policję. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

Wyjaśnienie sprawy napadu oraz włamania w Torzymiu potwierdza wysoką skuteczność policjantów z jednostki w Sulęcinie. Zaangażowanie funkcjonariuszy dostrzegł również Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., nadinsp. Ryszard Wiśniewski, który podjął decyzję o ich wyróżnieniu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

 

Powrót na górę strony