Aktualności

Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się narkotykami

Data publikacji 12.12.2014

4 grudnia br. na terenie powiatów suskiego i nowotarskiego policjanci Zarządu w Krakowie CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali pięć osób, które zajmowały się nielegalnym wytwarzaniem prekursorów narkotykowych i uprawą konopi. Policjanci zabezpieczyli gotowe narkotyki, prekursory, a także broń palną, amunicję oraz papierosy i alkohol bez znaków skarbowych akcyzy. Trzy z zatrzymanych osób trafiły do aresztu.

Funkcjonariusze krakowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji mogą się pochwalić kolejnym sukcesem w walce ze zorganizowaną przestępczością narkotykową. 4 grudnia br., wspierani przez kolegów z krakowskiego SPAP-u, przeprowadzili realizację, która była finałem czynności prowadzonych od jakiegoś czasu wobec grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem preekursorów narkotykowych i uprawą konopii.

Działania prowadzone były na terenie powiatów suskiego i nowotarskiego. Podczas realizacji policjanci ujawnili i zlikwidowali 3 uprawy konopi indyjskich, profesjonalnie urządzone i ukryte pod powierzchnią zabudowań gospodarczych, liczące łącznie 1355 krzewów, a także ujawnili nielegalne laboratorium prekursora narkotykowego I kategorii - BMK, zabezpieczyli ponad 1900 gram gotowej marihuany oraz 110 gram substancji psychotropowej 4-MEC.

Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli utraconą wcześnie w wyniku kradzieży broń palną typu "kniejówka" wraz z 47 sztukami amunicji oraz 447 litrów alkoholu i 5800 sztuk papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. 

Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił podejrzanym zarzuty uprawy, wytwarzania i posiadania narkotyków, substancji odurzających i psychotropowych, a także zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz kradzieży energii elektrycznej. Sprawcom grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech z zatrzymanych sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałe osoby otrzymały wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej.

CBŚP / kb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.59 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.38 MB)

Powrót na górę strony