Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy zasnął za kierownicą

Data publikacji 12.12.2014

Za jazdę pod wpływem alkoholu, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz spowodowanie kolizji drogowej, odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na trasie Przygody-Kownaciska, po tym, gdy zasnął za kierownicą w swoim samochodzie.

Wczoraj wieczorem dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez mieszkańca powiatu o tym, że ten - jadąc trasą z Przygód do Kownacisk - zauważył stojącego w przydrożnym rowie vw golfa. Gdy zgłaszający podszedł do auta okazało się, że za kierownicą śpi mężczyzna. W czasie rozmowy, przebywający w pojeździe przesiadł się na tylną kanapę samochodu, po czym nakrył się kocem i ponownie zasnął. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który po przyjechaniu potwierdził, że w vw golfie znajduje się 24-latek, który ma w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Ustalenia interweniujących funkcjonariuszy wskazują, że mężczyzna ten prawdopodobnie kierował autem w stanie nietrzeźwości, w wyniku czego wjechał do rowu. Ponadto podczas sprawdzania jego danych w policyjnych bazach informatycznych stwierdzono, że do marca 2015 r. obowiązuje go aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z powyższym mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony