Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas próby wyłudzenia kredytu

Data publikacji 12.12.2014

Zarzuty wyłudzenia towaru usłyszeli 26 i 37-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Opola na gorącym uczynku, gdy na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu próbowali wyłudzić kredyt w systemie zakupów ratalnych. Takie czyny zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu próbowali wyłudzić kredyt na zakup telefonu o wartości prawie 2500 zł. Zdarzenie miało miejsce na terenie jednego z opolskich sklepów. Zatrzymani, w wieku 26 i 37 lat, są mieszkańcami Opola.

Prowadzący tę sprawę policjanci z wydziału dw. z przestępstwami gospodarczymi KMP w Opolu ustalili również, że 26-latek najprawdopodobniej już dwukrotnie, na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu, zakupił w systemie sprzedaży ratalnej  telewizor o wartości prawie 1400 zł oraz konsolę do gier elektronicznych o wartości prawie 2000 zł. Do tych zdarzeń doszło pod koniec listopada tego roku.

Zebrane dowodowy pozwoliły policjantom na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup towaru na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu.  26-latek usłyszał także dwa zarzuty wyłudzenia kredytów. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Wczoraj nadzorujący sprawę prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony