Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany dwoma listami gończymi – zatrzymany

Data publikacji 12.12.2014

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 43-latka, który od 7 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mieszkaniec Szczecina zatrzymany został na terenie województwa lubuskiego.

Za 43-latkiem w 2007 r. zostały wydane przez szczeciński sąd  dwa listy gończe. Mężczyzna był poszukiwany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dokonał na terenie naszego miasta. W tej sprawie mężczyzna odbył już część zasądzonej kary.

Od 2007 roku sprawca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza miejscem swojego zamieszkania. W połowie listopada 2014 r. poszukiwania za mężczyzną przejęli funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie. Na podstawie ich pracy operacyjnej i poczynionych ustaleń wytypowali obecne miejsce pobytu 43-latka.

Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań w powiecie lubuskim. Był tak zaskoczony wizytą policjantów, że nie stawiał żadnego oporu w ujęciu. Poszukiwany trafi do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności. Teraz najbliższe dwa lata spędzi za kratkami.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony