Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Poznański Frog" usłyszał 27 zarzutów

Data publikacji 12.12.2014

Policjanci z Poznania przesłuchali tzw. poznańskiego Froga. Film z jego skrajnie nieodpowiedzialną jazdą kilka dni temu pojawił się w Internecie. Mężczyzna usłyszał łącznie 27 zarzutów. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych i postępowanie karne.

Dzisiaj (12 grudnia) policjanci z Poznania przesłuchali tzw. poznańskiego Froga. Piotr K. który 15 listopada urządził sobie rajd po ulicach miasta. Film z jego „wyczynami” trafił do Internetu. Łącznie kierowca usłyszał 27 zarzutów związanych z popełnionymi wykroczeniami. 13 grudnia zgromadzony przez Policję materiał trafi do sądu. Za to, czego się dopuścił, grozi mu 5 tys. złotych grzywny. Policjanci będą się również domagać cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami.

Nagranie nieprzepisowej jazdy, zarejestrowane z wnętrza pojazdu, zostało opublikowane w Internecie. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili tożsamość kierowcy. Policjanci zebrali materiał dowodowy, by rozliczyć kierowcę ze wszystkich popełnionych przez niego wykroczeń. Ponadto mundurowi przekazali zebrane już materiały do prokuratury z prośbą o rozważenie wszczęcia śledztwa w sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Film "Poznański Frog" usłyszał 27 zarzutów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Poznański Frog" usłyszał 27 zarzutów (format flv - rozmiar 16.23 MB)

Powrót na górę strony