Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci ruchu drogowego doskonalili swoje umiejętności

Data publikacji 12.12.2014

24 podlaskich policjantów ruchu drogowego uczestniczyło w specjalistycznym szkoleniu z zakresu obsługi wideorejestratorów. Mundurowi, na co dzień pełniący służbę w nieoznakowanych radiowozach mogli wymienić się doświadczeniami i pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doskonalić swoje umiejętności związane z korzystaniem z takich urządzeń.

Przez ostatnie cztery dni 24 podlaskich policjantów ruchu drogowego doskonaliło w Białymstoku swoje dotychczasowe umiejętności dotyczące korzystania z urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe. Zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku szkolenie z zakresu obsługi wideorejestratorów odbywało się pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w takie urządzenia, użytkowanych na co dzień przez policjantów ruchu drogowego garnizonu podlaskiego. Zajęcia podzielone zostały na trzy etapy. Pierwszy to część teoretyczna, podczas której funkcjonariusze przypominali sobie zasady działania oraz możliwości takich urządzeń. Kolejna część szkolenia to ćwiczenia stacjonarne, w trakcie których mundurowi wykorzystywali posiadaną wiedzę podczas praktycznej obsługi rejestratora i kamery. W czasie ostatniego etapu zajęć policjanci pod nadzorem wykładowców patrolowali drogi powiatu białostockiego jednocześnie ćwicząc obsługę wideorejestratorów i dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ponadto funkcjonariusze zarówno podczas dojazdu na szkolenie do Białegostoku, jak i powrotu do swoich jednostek nadzorowali główne trasy województwa.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony