Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione audi oraz części o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 13.12.2014

Wałbrzyscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli na terenie jednej z prywatnych posesji kradziony pojazd marki Audi oraz części z innych 16-tu skradzionych aut na terenie Polski i Niemiec o wartości ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano już pasera, któremu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pracujac nad sprawą kradzież osobowego audi ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie świdnickim mogą znajdować się ukryte samochody pochodzące z przestępstwa. Policjanci postanowili drobiazgowo zweryfikować te informacje - przypuszczenia funkcjonariuszy okazły się być trafne.

W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono, pochodzący z kradzieży samochód Audi. Ujawniono również części 16-tu skradzionych na terenie Polski i Niemiec pojazdów marki VW, BMW i Audi. Wartość wszystkich odzyskanych rzeczy oszacowano na kwotę ponad 500 tys. zł.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 27-letniego mieszkańca Świdnicy, który dzierżawił przeszukane pomieszczenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Śledczy z Wałbrzycha nadal sprawdzają wszystkie informacje oraz analizują materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, w tym również to gdzie dokładnie miały trafić skradzione części i pojazd. Postępowanie ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony