Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla trzech mężczyzn zatrzymanych w związku ze śmiercią rowerzysty

Data publikacji 13.12.2014

Pabianiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających ścisły związek ze śmiercią 31-letniego rowerzysty. Wszyscy trzej usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. 24-latek z Pabianic usłyszał zarzut zabójstwa za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, dwaj pozostali mężczyźni - 27 i 19-latek podejrzani są o usiłowanie pobicia o charakterze chuligańskim, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj poszukiwani od środy mężczyźni 13 grudnia 2014 r. po godz.8.00 rano zgłosili się do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach - to 24-letni mieszkaniec Pabianic oraz 27-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego. Obaj zostali osadzeni w jednostce policji do dyspozycji prokuratora. Zatrzymany wcześniej 19-latek też tam przebywał. Tym samym zostały zatrzymane wszystkie osoby, które według wstępnych ustaleń przyczyniły się do śmierci 31-letniego rowerzysty.

W godzinach popołudniowych prokurator prowadzący śledztwo przedstawił zatrzymanym zarzuty. Najpoważniejszy zarzut - zabójstwa - usłyszał 24-letni pabianiczanin. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Pozostali dwaj mężczyźni - 27 i 19-latek, mieszkańcy powiatu pabianickiego, podejrzani są o usiłowanie pobicia o charakterze chuligańskim, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypomnijmy: do tragicznego zdarzenia doszło 10 grudnia 2014 roku około 14:00 w Pabianicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ul. Nawrockiego w kierunku centrum miasta jechał 31-letni rowerzysta, a przy krawędzi jezdni tuż za zatoką przystankową zatrzymało się renault megane. Gdy rowerzysta dojeżdżał do samochodu, z auta wysiadło dwóch mężczyzn, którzy  z niewiadomych przyczyn popchnęli cyklistę. Ten niefortunnie wpadł na nadjeżdżający z naprzeciwka autobus komunikacji miejskiej wybijając głową szybę, po czym upadł na ziemię. Uderzenie było tak silne, że rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Osoby jadące renault megane na pabianickich numerach rejestracyjnych uciekły z miejsca zdarzenia.

Działania pozaprocesowe prowadzone przez policjantów pionu kryminalnego pabianickiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wielokrotne sprawdzanie miejsc, w których mógł się ukrywać oraz stały kontakt z najbliższymi były wymownym sygnałem dla poszukiwanego, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. 11 grudnia w godzinach wieczornych właściciel pojazdu stawił się osobiście w miejscowej jednostce Policji. 19-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego trafił do policyjnego aresztu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony