Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie marszu 13.12.2014 r.

Data publikacji 13.12.2014

Stołeczni policjanci zabezpieczali dziś w Warszawie zgromadzenie publiczne, którego uczestnicy maszerowali z Placu Trzech Krzyży do pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Podczas prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. W trakcie zgromadzenia z ruchu pojazdów wyłączony był Plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie.

Uczestnicy „Marszu w obronie demokracji i wolnych mediów” gromadzili się na Placu Trzech Krzyży od południa. Po 13:00 nastąpił przemarsz Alejami Ujazdowskimi pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Zgromadzenie zakończyło się około 16.

Podczas jego trwania w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiono sztab, który koordynował policyjne działania związane z zabezpieczeniem manifestacji. To tam spływały meldunki i na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Utrzymywano też bezpośredni kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo.

W trakcie prowadzonych działań konieczne było wyłączenie z ruchu pojazdów na Placu Trzech Krzyży, na Alejach Ujazdowskich oraz niektórych ulicach poprzecznych. Policjanci pomagali też w organizacji tymczasowych parkingów dla autokarów, którymi do Warszawy przybyli uczestnicy zgromadzenia.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony