Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy do kościelnych skarbonek rozbita

Data publikacji 14.12.2014

Funkcjonariusze kłodzkiej komendy zatrzymali kilka osób, które okradały świątynie. Sprawcy wykorzystywali moment, kiedy w kościele nie było żadnych osób i włamywali się do skrzynek z pieniędzmi od wiernych. Grupa ma na swoim koncie, co najmniej 11 tego typu czynów. Za przestępstwa, których się dopuścili zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego z komendy powiatowej w Kłodzku zatrzymali trzy osoby w wieku 21, 26 i 30 lat, którzy okradali kościoły. Jak ustalili funkcjonariusze 21-letnia kobieta oraz jej 26-letni konkubent włamali się do skarbonek w kilkunastu kościołach. Do tej pory policjanci udowodnili im, co najmniej 11 tego typu czynów.

W toku dalszych czynności zatrzymano również 30-letniego wspólnika, który uczestniczył w przestępstwach stojąc na tzw. czatach. Cała grupa działała w okresie od września do grudnia br.

Funkcjonariusze przeszukując miejsce zamieszkania podejrzanej pary w gminie Kłodzko znaleźli narzędzia służące do popełniania przestępstw. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone, jako materiał dowodowy w sprawie. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

W dalszym ciągu śledczy sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.

Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Za włamania i kradzieże może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Film Grupa włamywaczy do kościelnych skarbonek rozbita

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa włamywaczy do kościelnych skarbonek rozbita (format flv - rozmiar 2.1 MB)

Powrót na górę strony