Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlak przemytniczy z Holandii zlikwidowany przez policjantów CBŚP

Data publikacji 15.12.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w wyniku akcji przeprowadzonych na terenie kraju zatrzymali 38 osób podejrzanych o przemyt narkotyków. Łącznie zabezpieczono 70 kg marihuany, 1,5 kg kokainy, 3 kg amfetaminy i 4 tys. tabletek ekstazy. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 2 mln złotych.

Funkcjonariusze CBŚP już na początku tego roku uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem narkotyków z Holandii. Zatrzymanych zostało wówczas 14 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców w okolic Jarocina.

Policjanci ustalili mechanizm działania grupy. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że rezydenci grupy organizowali na terenie Holandii narkotyki, które następnie przewożone były do Polski w różnego rodzaju skrytkach umieszczonych w samochodach. W ten sposób przemycono do Polski co najmniej pół tony narkotyków.

Funkcjonariusze Zarządu w Poznaniu CBŚP rozpracowali przestępczą działalność, ustalili członków grupy i wspólnie z policjantami województw lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego przeprowadzili szereg realizacji. W wyniku policyjnych działań zatrzymanych zostało w sumie 38 osób, spośród których aż 15 trafiło do aresztu. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Trzem osobom zostały przedstawione zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz udziału w tej grupie, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 11 osobom prokurator przedstawił zarzut przemytu narkotyków do Polski z Holandii, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

CBŚP 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.6 MB)

Powrót na górę strony