Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych

Data publikacji 15.12.2014

Blisko 300 tys. sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową, zabezpieczyli w wyniku wspólnej akcji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej. Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy ukryte były w dwóch wynajmowanych garażach. Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych oraz strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, szacuje się na blisko 272 tys. złotych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji współpracując funkcjonariuszami Izby Celnej, w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, zlokalizowali na terenie powiatu oleśnickiego magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych. W sprawie tej zatrzymano do wyjaśnienia 41 – letniego mieszkańca Oleśnicy.
 
Podczas przeprowadzonej akcji, w dwóch wynajętych garażach, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 tys. sztuk papierosów różnych marek, popakowanych w kartony przygotowane do dalszego transportu oraz 26 kilogramów krajanki tytoniowej, popakowanej w półkilogramowe worki foliowe. Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych oraz strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, szacuje się na blisko 272 tys. złotych.

Nielegalny tytoń i papierosy zabezpieczyli funkcjonariusze Izby Celnej, którzy będą prowadzić teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Przypomnijmy, że za czyn, o który mężczyzna jest podejrzewany, w świetle kodeksu karno – skarbowego, grozić może wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony