Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 15.12.2014

Blisko 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci podczas minionego weekendu. 4240 paczek bezakcyzowego towaru przewoził samochodem 66-letni obywatel Serbii, który w miejscowości Brody Małe nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 1640 paczek takich papierosów przechowywała w swoim mieszkaniu 70-letnia mieszkanka gm. Krasnobród. Kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu. Ich właściciele wkrótce będą przesłuchani. Straty Skarbu Państwa sięgnęły kwoty blisko 90 tys. złotych.

Wczoraj wieczorem policjanci zamojskiej drogówki patrolując miejscowość Brody Małe dali znak do zatrzymania kierującemu samochodem renault. Kierowca zlekceważył sygnał. Po chwili został jednak zatrzymany. Szybko okazało się, co było powodem takiej reakcji kierowcy. Na tylnych siedzeniach pojazdu i w bagażniku mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierującym okazał się 66-letni obywatel Serbii. Wraz z nim podróżowała 65-letnia Francuzka. W sumie we wnętrzu renaulta policjanci ujawnili 4240 paczek bezakcyzowego towaru. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu. 66-latek i towarzysząca mu kobieta zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Pojazd, którym podróżowali zabezpieczono na policyjnym parkingu. Straty na szkodę  Skarbu Państwa sięgnęły kwoty blisko 65 tys. złotych. Mężczyzna poniesie także odpowiedzialność za zignorowanie znaków dawanych przez mundurowych do zatrzymania się i próbę uniknięcia kontroli.

Z kolei policjanci z Krasnobrodu weszli do mieszkania 70-letniej mieszkanki gm. Krasnobród. Jak wynikało z posiadanych przez mundurowych informacji, kobieta przechowywać miała papierosy bez polskich znaków akcyzy. Informacje potwierdziły się. W gospodarstwie 70-latki policjanci ujawnili i zabezpieczyli 1640 paczek bezakcyzowego towaru. Kontrabandę zabezpieczono. W tym przypadku wartość uszczuplenia sięgnęła kwoty ponad 25 tys. złotych.

Wkrótce właściciele bezakcyzowego towaru zostaną przesłuchani. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.
 
(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony