Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca w kilka minut uzbierał 33 punkty karne, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Data publikacji 15.12.2014

Policjanci z lęborskiej drogówki patrolujący drogę krajową nr 6, zatrzymali w niedzielę prawo jazdy kierowcy skody za popełnione liczne wykroczenia drogowe. O wysokości grzywny i okresie na jaki zostanie mu zatrzymane prawo jazdy zdecyduje sąd, do którego policjanci skierowali wniosek o ukaranie.

Policjanci z lęborskiej drogówki patrolujący nieoznakowanym passatem z wideorejestratorem drogę krajową nr 6, zatrzymali w niedzielę 29-letniego kierowcę ze Słupska, który skodą superb, w kilka minut, jadąc przez Lębork, uzbierał 33 punkty karne. Kierowca kilkukrotnie przekroczył znacznie prędkość. Ponadto zatrzymany wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej oraz przejściu dla pieszych. Stworzył też zagrożenie dla innych kierowców przejeżdżając przez skrzyżowanie z prędkością ponad 115 km/h przy wyświetlanym na sygnalizatorze świetle żółtym. Wszystkie niebezpieczne sytuacje na drodze policjanci zarejestrowali na wideorejestratorze, a film będzie stanowił materiał dowodowy. Policjanci zatrzymali 20-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

O wysokości grzywny i okresie na jaki zostanie kierowcy zatrzymane prawo jazdy za brawurową jazdę, zdecyduje sąd, do którego policjanci skierowali wniosek na pirata drogowego.

(KWP w Gdańsku / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.47 MB)

Powrót na górę strony