Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z nielegalnym tytoniem i papierosami

Data publikacji 15.12.2014

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Urzędu Kontroli Skarbowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 42 lat. Mężczyźni posiadali 123 kilogramy tytoniu i blisko 5 tysięcy paczek papierosów. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy, przez co Skarb Państwa utracił ponad 160 tysięcy złotych.

Tytoń, tzw. krajankę, funkcjonariusze znaleźli na posesji, w gminie Ślesin, należącej do starszego mężczyzny. Jest on dobrze znany konińskim stróżom prawa. W przeszłości był notowany za różne przestępstwa. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 86 tysięcy złotych.

Drugi mężczyzna 22-latek jest mieszkańcem powiatu chełmskiego w województwie lubelskim. Do Konina przyjechał dostawczym citroenem, który trafił na parking strzeżony Straży Granicznej. Auto to zostało specjalnie przebudowane, aby można było przewozić tysiące paczek papierosów nie wzbudzając podejrzeń. Początkowo mężczyzna utrzymywał, że nie ma przy sobie żadnej kontrabandy, ale kiedy mundurowi zaczęli rozkręcać jego auto sam pokazał ukryte schowki. Po zdjęciu tylnego zderzaka spod podwozia wysuwała się specjalna szuflada, w której poukładane były paczki papierosów. Funkcjonariusze doliczyli się blisko 5 tysięcy paczek, co stanowi ponad 75 tysięcy złotych uszczuplenia podatku akcyzowego.

Zatrzymanymi mężczyznami zajmie się teraz sąd. Grożą im wysokie grzywny oraz do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ap)

Powrót na górę strony