Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny częstochowianin pomógł zatrzymać oszusta

Data publikacji 15.12.2014

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, który metodą "na wnuczka" usiłował okraść starszego częstochowianina. Dzięki czujności 66-letniego mężczyzny, który zaraz po telefonie oszusta powiadomił policjantów, sprawca wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymany mężczyzna odpowie za usiłowanie oszustwa, za co może spędzić w więzieniu nawet 8 lat. Postawa dzielnego i opanowanego częstochowianina może być wzorem dla innych.

Do jednego z mieszkań w Częstochowie zadzwonił mężczyzna, który podając się za wnuczka poprosił  "dziadka" o pieniądze na pokrycie kosztów wypadku, który spowodował. Pieniądze miały być przekazane policjantowi, który załatwi całą sprawę w prokuraturze. Następnie telefon przejął rzekomy funkcjonariusz, który przekonywał  starszego pana, iż za pieniądze można całą sprawę załatwić.  66-letni częstochowianin wysłuchał młodego człowieka i obiecał przygotować pieniądze - ponad 20 tysięcy złotych. Okazało się jednak, iż starszy pan od początku zorientował się, iż ma do czynienia z oszustami, gdyż.... nie miał wnuczka!  Jednak, w żaden sposób nie stracił opanowania i zaraz po telefonie oszustów skontaktował się z policją. Mundurowi przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 24-letni mieszkaniec województwa małopolskiego.  W chwili gdy odbierał  pakunek z "pieniędzmi"  został zatrzymany przez śledczych.

Do zatrzymania doszło jednak przede wszystkim dlatego, iż  starszy częstochowianin  był czujny i ostrożny. Jego opanowanie i mądrość  wprowadziły oszusta w błąd. Taka postawa zasługuje na uznanie  i może być wzorem, jak nie dać się oszukać, dla innych starszych osób.

(KWP w Katowicach / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony