Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycali, uprawiali i handlowali narkotykami

Data publikacji 16.12.2014

Sześć osób podejrzanych o uprawę i handel narkotykami zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu. Wśród zatrzymanych, którzy wpadli w ręce mazowieckich policjantów był również kurier, który przewoził narkotyki z Holandii. Funkcjonariusze zlikwidowali także plantację marihuany. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu działali na terenie Warszawy, gdzie rozpracowywali grupę zajmującą się przemytem, uprawą oraz handlem narkotykami na terenie stolicy.

Operacyjni z KWP sprawdzili kilka mieszkań w centrum Warszawy. W czasie akcji zatrzymali m.in. kuriera, który przewoził narkotyki z Holandii. W czasie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie kilogram marihuany. Policjanci ujawnili również plantację konopi indyjskich.  Z zabezpieczonego suszu roślinnego podejrzani mogli przygotować ok. 2 kg narkotyków.  W pomieszczeniach, gdzie znajdowała się plantacja odnaleziono także kilkadziesiąt listków innego narkotyku - LSD.

W innym z mieszkań, gdzie policjantów wsparli antyterroryści, znaleziono kolejne narkotyki - marihuanę oraz tabletki ekstazy. Mężczyzna przebywający w mieszkaniu próbował spuścić narkotyki w ubikacji, lecz nie zdążył. Zabezpieczono u niego także kilka tysięcy euro.

Do sprawy zatrzymano sześć osób. Wszyscy są mieszkańcami Warszawy w wieku 22-36 lat. Dwóch mężczyzn już zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące, a wobec dwóch kolejnych zastosowano dozór policyjny. Dwie osoby po przesłuchaniach zwolniono do domu.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu nadal prowadzą czynności w tej sprawie, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ w Warszawie.

(KWP w Radomiu / mj)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.64 MB)

Powrót na górę strony