Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania handlarzy narkotyków w Krakowie

Data publikacji 16.12.2014

Poszukiwany trzema listami gończymi 26-letni mężczyzna prowadził narkobiznes. Wpadł na gorącym uczynku w miejscu, gdzie prowadził uprawę konopi indyjskich. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów i trafił już do aresztu. Policjanci zatrzymali też 24-letniego dealera, u którego zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających.

Na ślady prowadzonego przez mężczyznę narkobiznesu natrafili policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Krakowie. Dotarli do miejsca, gdzie – jak podejrzewali – mogła być prowadzona uprawa konopi indyjskich i dystrybuowane narkotyki. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli w mieszkaniu wynajmowanym przez 26-latka plantację konopi indyjskich – zabezpieczono 53 pokaźne krzewy oraz profesjonalny sprzęt do prowadzenia narkotykowej uprawy (namiot termiczny, system wentylacyjny i oświetleniowy). Policjanci zabezpieczyli również gotowy już narkotyk oraz pieniądze mogące pochodzić z narkotykowych transakcji. W mieszkaniu odnaleziony został także telefon komórkowy, który – jak się okazało – figurował jako utracony w wyniku kradzieży oraz przerobione dowody osobiste (wystawione na różne nazwiska, ale z wklejonymi zdjęciami 26-latka).  

Mężczyzna wynajmujący mieszkanie został zatrzymany w związku z ujawnionymi przez policjantów przestępstwami. Odpowie za wcześniej popełnione przestępstwa, za które był już poszukiwany trzema listami gończymi (to sprawy o włamania oraz przestępstwa narkotykowe).  Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego przedstawione zostały mu kolejne zarzuty – uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia  Zachód zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To nie jedyne zatrzymanie w sprawie narkotyków. Niedawno krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  zatrzymali 24-letniego dealera, u którego zabezpieczono znaczne ilości  środków odurzających

Z informacji, które posiadali krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wynikało, że 24-letni mieszkaniec dzielnicy Bronowice jest w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających i najprawdopodobniej  od dłuższego sam zajmuje się  wprowadzaniem ich do obrotu.

Na początku grudnia mężczyzna ten został zatrzymany. Podczas przeszukania mieszkania oraz piwnicy policjanci znaleźli ponad pół kilograma (63 dag) marihuany, ponad pół kilograma (62 dag) substancji koloru białego (najprawdopodobniej wypełniacza do kokainy),  a także sprzęt służący do porcjowania  środków odurzających - ujawniono dwie wagi, młynek do rozdrabniania marihuany oraz kilka telefonów komórkowych, które najprawdopodobniej służyły do komunikowania się z klientami.   

24-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a także przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu.

(KWP w Krakowie / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.65 MB)

Powrót na górę strony