Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy konińskiej komendy dołączyli do Szlachetnej Paczki

Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Koninie dołączyli do grona darczyńców w akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu zaledwie kilku dni zebrali ponad 3800 zł. Trzem rodzinom podarowano sprzęt AGD, artykuły spożywcze i chemiczne oraz ubrania i słodycze. W niedzielę podczas finału paczki trafiły do sztabu akcji.

Inicjatorem zbiórki był Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak. Odzew ze strony policjantów i pracowników zarówno komendy, jak i wszystkich komisariatów i posterunków z całego powiatu był natychmiastowy. W ciągu zalewie kilku dni udało się zebrać 3815 zł.

Wspólnie z wolontariuszami sztabu „Szlachetnej Paczki” wybrano trzy rodziny, dla których zorganizowano paczki. Dla dwóch rodzin KMP była współdarczyńcą i otrzymały one pralkę oraz telewizor. Natomiast dla trzeciej rodziny policjanci i pracownicy zorganizowali kompleksową paczkę, spełniając tym samym wymogi akcji. Rodzina ta otrzymała środki czystości, artykuły spożywcze, ubrania oraz laptopa.

Kolejne Boże Narodzenie za rok. Z pewnością nie zabraknie rodzin, dla których podobne akcje są bardzo potrzebne. Może policjantom i pracownikom Komendy Miejskiej Policji w Koninie uda się zebrać jeszcze większą kwotę, aby wspomóc potrzebujących.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony